Warning: Creating default object from empty value in /DISK2/WWW/navychod.cz/www/visual-php-core/professional_1_7_9_732/opt/table.class.php(2) : eval()'d code(1) : eval()'d code(1) : eval()'d code on line 1 Navýchod.cz - Navýchod - česky
/bannery/1-2018.png./bannery/1-2018.png
/images/banner/banner_horni_2-new.jpg./images/banner/banner_horni_2-new.jpg


Co je Navýchod?Časopis Navýchod píše o zemích střední a východní Evropy, Balkánu, Pobaltí, Kavkazu a Střední Asie. Vychází v tištěné a on-line verzi čtyřikrát ročně. Tato pravidelná vydání jsou zpravidla doplněna dvěma speciálními čísly, věnovanými vždy konkrétnímu tématu

O co nám jde?

Hlavním cílem časopisu je popularizace a rozšíření obecného povědomí o výše zmíněných oblastech. Tématické zaměření časopisu je velmi široké a zahrnuje veškeré společenské fenomény těchto zemí - politiku, kulturu, historii, náboženství, zvyky, cestování, kulinářství či prostou každodennost. Stránky Navýchodu jsou otevřeny všem, kteří se věnují některé ze zmíněných oblastí, mají zajímavé poznatky a chtějí je prezentovat. Příspěvky jsou honorovány.

Z historie Navýchodu

Časopis Navýchod vydává občanské sdružení Na východ od Aše, které vzniklo roku 2001 jako iniciativa několika tehdejších studentů Ústavu slavistických a východoevropských studií Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

Původní ideou projektu bylo vytvoření prostoru pro komunikaci mezi studenty, prezentaci jejich práce, výměnu poznatků a doplnění informací z oblastí, pro které na filologicky zaměřených oborech ústavu nebylo místo. Vzhledem ke stále se zvyšujícímu zájmu o informace z oblasti "na východ od Aše", rozhodli jsme se šířit informace v časopise obsažené i mimo fakultu.

Dnes se Navýchod prodává ve vybraných knihkupectvích v 11 městech po celé České republice a jeho replica watches  přispěvateli nejsou již pouze studenti, ale i vysokoškolští pedagogové, publicisté, domácí i zahraniční odborníci či cestovatelé a další nadšenci.

e-mail: zc.dohcyvan@eckader copyright 2011 Navýchod